Solidnie wykonane piwniczki ogrodowe, mogą być wykorzystywane do przechowywania w nich zapasów na zimę, butelek alkoholu, w tym wina, jak również produktów spożywczych wymagających nieco niższej temperatury. To funkcjonalny element architektury ogrodowej. 

Klimatyczne i odpowiednio zaprojektowane piwniczki ogrodowe betonowe, dają naturalny, orzeźwiający chłód, nawet w czasie bardzo upalnego lata. Pozwala to zabezpieczenie składowanych w nich owoców i warzyw przed zbyt szybkim psuciem się i fermentacją. W asortymencie produktowym, dostępnym na naszej stronie internetowej, znajdują się piwniczki ogrodowe betonowe, odporne na negatywne działanie wielu czynników, w tym wilgoci i przypadkowego zalania, spowodowanego naporem wód gruntowych. Proponowane przez nas piwniczki są przystosowane do przechowywania w nich również produktów, wykorzystywanych przez okres jesieni, zimy oraz wczesnej wiosny. Chodzi tutaj o ziemniaki, kapustę kwaszoną w beczkach, ogórki kiszone czy warzywa świeże – buraki, marchew itp. W naszym sklepie internetowym znaleźć można także piwniczki ogrodowe plastikowe. To konstrukcje z nadbudową, ułatwiającą wejście do tego typu obiektów. Konstrukcja ułatwia gromadzenie dużej ilości warzyw, owoców, domowych przetworów i alkoholi. Przestronne wnętrze umożliwia jego efektowne zaaranżowanie. Polecane przez nas piwniczki ogrodowe plastikowe są niemal niewidoczne po zakopaniu ich w ziemi. 

Piwniczki ogrodowe dla wymagających klientów 

Te wysokiej jakości piwniczki ogrodowe, mogą być dopasowane wymiarami do architektury danego ogrodu i powierzchni użytkowej terenu. To konstrukcje, w których panuje specyficzny mikroklimat. Można go wykorzystać także do domowej hodowli pieczarek, a także peklowania i suszenia wędlin czy mięs. Proponowane przez nas piwniczki ogrodowe betonowe są dostępne w kilku wariantach do wyboru. Mogą one posiadać sklepienie proste lub półokrągłe i wymiary dostosowane do architektury ogrodowej. Konstrukcja ich, wykonana jest w całości z wytrzymałego betonu B25 z domieszką uszczelniającą. Beton, który posłużył do stworzenia, oferowanych przez nas piwniczek ogrodowych, został poddany procesowi wibrowania, co stanowi gwarancję jego stabilności. Dodatkowo jest on zabezpieczony dzięki starannemu pomalowaniu go masą uszczelniającą. Do piwniczek można dobrać drzwi, które znajdują się w zróżnicowanej ofercie naszego sklepu internetowego. Dowolnie wybrany model piwniczki jest dostarczany pod wskazany przez klienta adres, przy pomocy samochodu z HDS. Do zamocowania konstrukcji potrzebny jest wykop i wypoziomowanie podłoża poprzez zastosowanie mieszanki suchego betonu. Działanie to należy wykonać przed osadzeniem piwniczki na podłożu. 

Funkcjonalne i łatwe umiejscowienia piwniczki do ogrodu

Znajdujące się w naszym asortymencie piwniczki ogrodowe, można dopasować do każdego terenu, bez względu na to czy ma on podłoże kamieniste, piaskowe, czy gliniaste. Nowoczesne piwnice do ogrodu, mogą być także ozdobą tego terenu. Efektownie zaprojektowane i wykonane drzwiczki, zabezpieczające wejście do tych obiektów, mogą być spójne z pozostałymi elementami małej architektury ogrodowej, co z pewnością pozytywnie wpływa na wizualny odbiór tego miejsca. Podjęcie decyzji o zakupie gotowej piwniczki jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla tych osób, które nie mają czasu na samodzielne wykonanie takiego obiektu lub też powierzenie tego zadania firmom budowlanym. Częściowo zagłębione piwniczki ogrodowe betonowe, mogą być przykuwającym uwagę elementem dekoracyjnym ogrodu czy przydomowej posesji. Konstrukcja wybranej piwniczki, może być wizualnie spójna ze studnią z pokrywą żeliwną czy efektownie prezentującymi się, retencyjnymi zbiornikami na wodę. Komfortowe w użytkowaniu piwniczki ogrodowe z naszego sklepu internetowego, nie wymagają posiadania pozwolenia na ich budowę. Niewielkie koszty, związane z umiejscowieniem tych elementów architektury na podłożu, sprawiają, że rozwiązanie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie tych osób, które nie mają czasu na budowanie takich konstrukcji od podstaw.
Nowoczesne piwniczki ogrodowe to produkty ze sklepieniem łukowym lub prostym, które pełnią kilka funkcji. Są one przydatne w wielu gospodarstwach domowych, ponieważ mogą być magazynami do przechowywania żywności w nieco niższej temperaturze, pomieszczeniami służącymi do leżakowania wina, a także miejscem do gromadzenia przetworów.