Popularne w Polsce grillowanie– wspaniały sposób na relaks i dobrą zabawę, może odbywać się niemal o każdej porze roku. Odpowiednio wybrany grill, może być używany nie tylko w ogrodzie, ale i na przydomowym tarasie czy patio. 

Grille ogrodowe to doskonałe urządzenia, służące do obróbki cieplnej produktów żywnościowych. Wykorzystują one źródło ciepła, umieszczone bezpośrednio pod rusztem. Najpopularniejszymi produktami, stosowanymi w polskich domach są grille węglowe. Budowa tych urządzeń jest uzależniona od ich rodzaju. Zazwyczaj są to trwałe, ognioodporne misy z osłoną, wyposażoną w punkty mocowania rusztu. Wiele osób preferuje grille ogrodowe w formie przenośnej, choć na przydomowych posesjach, znajdują się także często konstrukcje przymocowane do podłoża na stałe. Żeliwne lub stalowe grille ogrodowe, mogą być używane również w restauracyjnych ogródkach. Dzięki nim można szybko i efektywnie przyrządzić mięsa oraz ryby, a także warzywa i wybrane owoce. Historia grillowania, czyli smażenia żywności na ruszcie, sięga czasów prehistorycznych. Opiekanie było zawsze popularną metodą obróbki termicznej mięs i sposobem na przygotowywanie pokarmów. Grillowanie we współczesnym rozumieniu, z wykorzystaniem do tego celu odpowiednich urządzeń, stało się bardzo powszechne po II wojnie światowej. Wówczas to amerykańska klasa średnia zaczęła organizować masowo pikniki w swoich domach, świętując w ten sposób między innymi Dzień Niepodległości, przypadający na 4 lipca. 

Grillowanie– wspaniały sposób na relaks i dobrą zabawę w gronie znajomych oraz przyjaciół

Grillowanie w Polsce zazwyczaj kojarzy się z majówką, kiedy warunki atmosferyczne umożliwiają już swobodne korzystanie z przydomowej posesji i organizowanie spotkań na świeżym powietrzu, w gronie przyjaciół oraz rodziny. Coraz więcej właścicieli domów z ogrodem, decyduje się na posiadanie takiego produktu, jak grill betonowy. Rozwiązanie to daje wiele korzyści. Trwała konstrukcja, ustawiona na stabilnym podłożu, może być nie tylko miejscem do przyrządzania potraw, ale także stanowić efektowną ozdobę ogrodu. Estetycznie wykonany kominek grillowy betonowy, który do złudzenia przypomina dawny piec kamienny lub konstrukcję z drewna, doskonale wpisuje się w architekturę przestrzeni i współgra z pozostałymi elementami, jakie znajdują się w danym ogrodzie. Grill betonowy może posiadać różne wymiary, dopasowane do metrażu konkretnej posesji. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest model z dodatkowymi półkami, przeznaczonymi do przechowywania na nich opału, mięsa, narzędzi i akcesoriów, przeznaczonych do grillowania. Osoby, które preferują ten sposób wspólnego spędzania czasu o różnej porze roku, mogą wybrać mobilny grill, który można przemieszczać w dowolnie wybrane miejsce. Rozwiązanie to ma wiele zalet, ponieważ korzystanie z mobilnego grilla nie jest ograniczone aktualnie panującą porą roku. Z powodzeniem można wykorzystać to urządzenie również w zimie, szczególnie, gdy Aura sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. 

Potrawy z grilla – nowe doznania kulinarne 

Podstawową zaletą używania takich produktów jak kominek grillowy betonowy, jest możliwość obróbki cieplnej warzyw, mięsa, ryb i owoców na świeżym powietrzu. To doskonała okazja do spotkania z przyjaciółmi czy zorganizowania Garden party. Wspólne grillowanie to czas, kiedy można zaprezentować swój kunszt kulinarny lub też wypróbować zupełnie nowe przepisy. Odkrywanie nieznanych dotąd smaków potraw, podawanych z rusztu sprawia, że wiele osób przekonuje się często do spożywania nielubianych dotąd produktów, szczególnie owoców morza czy niektórych warzyw. Regulowana obróbka cieplna, którą zapewnia grill betonowy, pozwala na kontrolowanie procesu opiekania. Dzięki temu można przyrządzać różnego rodzaju sztuki mięsa, zarówno wołowinę, drób, jak i wieprzowinę czy dziczyznę. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się także wykorzystanie serów różnego rodzaju w grillowaniu. Używanie takiego wyrobu jak kominek grillowy betonowy, do przygotowywania codziennego menu jest zdrowsze, ponieważ eliminuje potrzebę używania dużej ilości tłuszczu, tradycyjnie stosowanego w trakcie smażenia czy odgrzewania potraw na patelni. Grille ogrodowe umożliwiają obróbkę termiczną potraw na świeżym powietrzu. To wspaniały pomysł na zorganizowanie letniego przyjęcia w gronie przyjaciół i rodziny oraz zaserwowanie pysznych potraw z rusztu.